ן

מאמרים קצרים, מעניינים ומפתיעים על מקומות ואנשים שהם חלק בלתי נפרד מנוף הארץ.

סביל אבו נבוט

על מנת לספר על מבנה חבוי זה צריך להבין את אחד מעקרונות האסלאם. עקרון החג´ שפירושו מצוותהעלייה לרגל למכה, ששמו נלקח מהמילה העברית חג שתארה בהתחלה את שלושת הרגלים בעוד כל שאר החגים נקראו מועדים.

מערכת המים במצדה

השנה היא שנת 42 לפנה"ס. הפרתים כובשים את הארץ. הורדוס משאיר את אשתו במצדה ובורח לרומא. שנתיים לאחר מכן כובשים הרומאים את ארץ ישראל. הורדוס מציע לרומאים להשליט סדר בארץ בשמם ולאחר שמוכיח את עצמו ממונה למלך קליינט.

אילת-אום רשרש

עד שנת 1906 היו העיר אילת ואזורה לא יותר מחוף נטוש שמירב הפעילות בו היתה של דייגים, ושל שירות עולי רגל שחלפו פה בדרכם (מוסלמים המקימים את מצוות החג´).הסודות שבחזית כנסיית הקבר

קבר פיליפ דה אובני וה"מגנה כרטא" לצד הכניסה לכנסיית הקבר, מימין לדלת (במבט מבחוץ) מתחת למספר לוחות עץ שוכן קברו של פיליפ דה אובני. על מנת להבין את חשיבותו נחזור בזמן בסיפור ההיסטורי אל תקופת מסעות הצלב ובפרט אל מסע הצלב השלישי.

שיטפונות בנחלי מדבר יהודה - מדוע? כיצד?

האם שאלתם את עצמכם כיצד ניתן להסביר את תופעת השיטפונות במדבר יהודה?

סלע הקרן הבריטית –PEF

צמוד לכביש ים המלח מעט מדרום לכניסה לשמורת עין פשחה\עיינות צוקים נמצא סלע ה – P.E.F. זהו חלק משברי המצוק הנמצא צמוד לכביש ממערב ועליו חקוקים פסים ואותיות קרן המחקר. אז למי שראה ושאל את עצמו...ירדן - מפת מידבא - בדגש על ירושלים

מפת מידבא המפורסמת היא מפת פסיפס יחודיית ויפה ושמה ניתן לה על שם הימצאותה בעיר מדבא שבירדן.


Blacknet.co.il - בניית אתרים