קניוני רג

היום הראשון – "הקניון השחור והקניון הלבן" נסיעה ממעבר הגבול לאזור רג´ף, לנקב מסעודה והתארגנות לטיול )תיק יום להליכה. ציוד הלינה ברכב לוגיסטי אותו נפגוש בלילה( הליכה בואדי מאלחה וכניסה לקניון "השחור", נטייל לאורכו של הקניון הייחודי הצר והיפה, הירידה במפלי הקניון מחייבת שימוש בחבל )לא סנפלינג(, בסיום נחזור על עקבותינו. טיפוס לאוכף קטן וירידה לואדי חורמה. נרד עם הואדי ונכנס לקניון "הלבן" והמרשים. בסוף הקניון נגיע לעין אום שת. לינה בשטח סמוך — למעין )נקווה שיהיו מים( ארוחת ערב מבושלת עבורנו במקום.
 
היום השני – "ואדי חורמה – הקשת הגדולה – ג´בל ברזה" נעלה במעלה נחל חורמה, נעבור מעל הקניון הלבן, נמשיך ונעלה עד תחילתו של הנחל בסיק תלול וצר ובו ההליכה מאתגרת וחווייתית. את הפסקת הצהריים נאכל מתחת לקשת הענקית, ממנה תצפית יפיפיה על כל האזור. נמשיך אל בור המים המיוחד, הבור מחזיק מים כל ימות השנה. מכאן נמשיך לאוכף של ג´בל בראזה, על האוכף נפגוש במלכודת נמרים שהשתמרה במצב מצוין עליה אספר במקום ונהנה מתצפית מדהימה. מכאן נרד אל ואדי סדה´ ונעלה עליה קצרה אל מקום הלינה, נהנה מארוחת ערב ונתארגן ללינה.
 
היום השלישי  – "הקניון היפה של ואדי אבו עורוק )חילוואן(" ביום האחרון של הטיול נרד חזרה מערבה דרך קניון ואדי אבו-עורוק, ערוץ נחל צר מאבן חול שמוביל חזרה לערבה הירדנית. בסוף החורף יש בקניון גבים רבים ואפשר להתרחץ בהם בהנאה, אני מקווה שיהיה שיטפון קרוב לבואנו )לעיטים קורה גם במרץ(.
נסיים בנסיעה למעבר הגבול.

Blacknet.co.il - בניית אתרים